Kontakta oss på kansliet

Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa, NSPH
Tjurhornsgränd 6, 5 tr.
121 63 Johanneshov

Telefon
Växel 08-120 488 00
Direkt till NSPH-kansliet 08-120 488 40

Öppettider & Telefontider
Måndag – Torsdag
9.00 – 11.30 och 13.00-15.30
Fredag
9.00 – 11.30 och 13.00 – 14.00
Steroids for sale
E-post
info@nsph.se

Kontaktpersoner

Anki Sandberg
Samordnare
Telefon: 08-120 488 04
E-post: anki.sandberg@nsph.se

Jeanette Wörnert
Administratör
Telefon: 08-120 488 44
E-post: jeanette.wornert@nsph.se

Lisa Ringström
Kommunikatör
Telefon: 08-120 488 43
E-post: lisa.ringstrom@nsph.se

Mårten Jansson
Utvecklingsledare
Telefon: 08-120 488 45
E-post: marten.jansson@nsph.se

Kjell Broström
Projektledare PEER Support
Telefon: 08-120 488 41
E-post: kjell.brostrom@nsph.se

Nicole Wolpher
Projektmedarbetare
Intressepolitisk handläggare
Telefon: 08-120 488 19
E-post: nicole.wolpher@nsph.se

Karin Engberg
Projektledare Växa och må bra
Telefon: 08-120 488 42
E-post: karin.engberg@nsph.se

Ingrid Lindholm
Projektledare Anhörigprojektet
Telefon: 0707-15 77 86
E-post: ingrid.lindholm@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Jenny Lindström
Kommunikationsansvarig Anhörigprojektet
Telefon: 070-717 75 72
E-post: jenny.lindstrom@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Kerstin Liljeblad
Administratör Anhörigprojektet
Telefon: 070-768 80 72
E-post: kerstin.liljeblad@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Isabella Canow
Projektledare Brukarrevisionsprojektet
Telefon: 08-120 080 62
E-post: isabella.canow@rsmh.se
(Obs, sitter hos RSMH)

Behöver prata med någon nu?

Vi på NSPH kan tyvärr inte ge akut stöd men det finns flera hjälplinjer att vända sig till.

Jourhavande medmänniska

Hjälplinjen på 1177

MIND – för psykisk hälsa

 

Lär dig mer om antidiskriminering

Projektet Din Rätt har lämnat efter sig en mängd kunskap, verktyg och rekommendationer. Läs mer på vår undersida om diskriminering av personer med psykisk ohälsa. Den rådgivning som projektet bland annat har haft ersätts nu med webbportalen Din Rätt-kompassen. Varmt välkommen dit!

 

 

Kontakta oss