Kontakta oss på kansliet

Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa, NSPH
Tjurhornsgränd 6, 5 tr.
121 63 Johanneshov

Telefon
Växel 08-120 488 00
Direkt till NSPH-kansliet 08-120 488 40

Öppettider & Telefontider
Måndag – Torsdag
9.00 – 11.30 och 13.00-15.30
Fredag
9.00 – 11.30 och 13.00 – 14.00
Steroids for sale
E-post
info@nsph.se

Kontaktpersoner

Anki Sandberg
Samordnare
Telefon: 08-120 488 04
E-post: anki.sandberg@nsph.se

Jeanette Wörnert
Administratör
Telefon: 08-120 488 44
E-post: jeanette.wornert@nsph.se

Lisa Ringström
Kommunikatör
Telefon: 08-120 488 43
E-post: lisa.ringstrom@nsph.se

Mårten Jansson
Mobiliseringsansvarig
Telefon: 08-120 488 45
E-post: marten.jansson@nsph.se

Kjell Broström
Projektledare Peer Support
Telefon: 08-120 488 41
E-post: kjell.brostrom@nsph.se

Karin Engberg
Projektledare Växa och må bra
Telefon: 08-120 488 42
E-post: karin.engberg@nsph.se

Maria Trygg
Utvecklingsledare Växa och må bra
Telefon: 08-120 488 47
E-post: maria.trygg@nsph.se

Johanna Wester
Projektledare Projektet Din Rätt
Telefon: 08-120 488 52
E-post: johanna.wester@nsph.se

Nicole Wolpher
Socionom Projektet Din Rätt, intressepolitisk ombudsperson
E-post: nicole.wolpher@nsph.se

Karin Forsberg
Medarbetare projektet Din rätt
Telefon: 08-120 488 18
E-post: karin.forsberg@nsph.se

Ingrid Lindholm
Projektledare Anhörigprojektet
Telefon: 0707-15 77 86
E-post: ingrid.lindholm@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Jenny Lindström
Kommunikationsansvarig Anhörigprojektet
Telefon: 070-717 75 72
E-post: jenny.lindstrom@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Kerstin Liljeblad
Administratör Anhörigprojektet
Telefon: 070-768 80 72
E-post: kerstin.liljeblad@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Isabella Canow
Projektledare Brukarrevisionsprojektet
Telefon: 08-120 080 62
E-post: isabella.canow@rsmh.se
(Obs, sitter hos RSMH)

Behöver prata med någon nu?

Vi på NSPH kan tyvärr inte ge akut stöd men det finns flera hjälplinjer att vända sig till.

Jourhavande medmänniska

Hjälplinjen på 1177

MIND – för psykisk hälsa

 

Kontakta diskrimineringsprojektet

Har du frågor som berör diskrimineringsprojektet – Din Rätt, välj någon av dessa länkar här nedan:

Få rådgivning om diskriminering pga psykisk ohälsa

Dela med dig av din historia

 

Kontakta oss