Kontakta oss på kansliet

NSPH, Nationell Samverkan för Psykisk Hälsa
Tjurhornsgränd 6, 5 tr.
121 63 Johanneshov

Telefon
Växel 08-120 488 00
Direkt till NSPH-kansliet 08-120 488 40
Ordinarie telefontider växeln: måndag – fredag 9.00-11.30, 13.00-16.00
Steroids for sale
E-post
info@nsph.se

Kontaktpersoner

Anki Sandberg
Samordnare
Telefon: 08-120 488 04
E-post: anki.sandberg@nsph.se

LIsa Ringström
Kommunikatör
Telefon: 08-120 488 43
E-post: lisa.ringstrom@nsph.se

Mårten Jansson
Mobiliseringsansvarig
Telefon: 08-120 488 45
E-post: marten.jansson@nsph.se

Kjell Broström
Projektledare Peer Support
Telefon: 08-120 488 41
E-post: kjell.brostrom@nsph.se

Karin Engberg
Projektledare Växa och må bra
Telefon: 08-120 488 42
E-post: karin.engberg@nsph.se

Maria Trygg
Utvecklingsledare Växa och må bra
Telefon: 08-120 488 47
E-post: maria.trygg@nsph.se

Johanna Wester
Projektledare Projektet Din Rätt
Telefon: 08-120 488 52
E-post: johanna.wester@nsph.se

Nicole Wolpher
Socionom Projektet Din Rätt, intressepolitisk ombudsperson
E-post: nicole.wolpher@nsph.se

Ingrid Lindholm
Projektledare Anhörigprojektet
Telefon: 0707-15 77 86
E-post: ingrid.lindholm@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Veronica Harmanen
Kommunikatör/administratör Anhörigprojektet
Telefon: 0707-68 80 72
E-post: veronica.harmanen@nsph.se
(Obs, sitter hos Schizofreniförbundet)

Isabella Canow
Projektledare Brukarrevisionsprojektet
Telefon: 08-120 080 62
E-post: isabella.canow@rsmh.se
(Obs, sitter hos RSMH)

Behöver prata med någon nu?

Vi på NSPH kan tyvärr inte ge akut stöd men det finns flera hjälplinjer att vända sig till.

Jourhavande medmänniska

Hjälplinjen på 1177

MIND – för psykisk hälsa

Nationella Hjälplinjen

 

Kontakta diskrimineringsprojektet

Har du frågor som berör diskrimineringsprojektet – Din Rätt, välj någon av dessa länkar här nedan:

Få rådgivning om diskriminering pga psykisk ohälsa

Dela med dig av din historia

 

Kontakta oss